Haber Detayı
27 Mayıs 2021 - Perşembe 17:49 Bu haber 4823 kez okundu
 
HALİT ÖZKAYA KÜTÜPHANESİ YAPIMINA BAŞLANDI
BAŞKAN ÖZDOĞAN İLÇEMİZE MODERN BİR MEKÂN DAHA KAZANDIRIYORUZ
Kültür Haberi
HALİT ÖZKAYA KÜTÜPHANESİ YAPIMINA BAŞLANDI

BAŞKAN ÖZDOĞAN "İLÇEMİZE MODERN BİR MEKÂN DAHA KAZANDIRIYORUZ"

Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan, Halit Özkaya Kütüphanesi’nin yapımına başlandığını söyledi. Özdoğan, yapımına başlanılan kütüphanenin son derece modern ve konforlu bir mekân olacağını belirtti.

Temelleri eşilen alanda birim amirleri ile birlikte incelemelerde bulunan Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan, Hacılar’a yeni bir hizmetin daha sunulmasının heyecanını yaşadıklarını belirtti. Merhum İşadamı Halit Özkaya adına yaptırılan kütüphanenin yaklaşık 5 Milyon TL’ye mal olacağını hatırlatan Başkan Özdoğan kütüphanenin yaz bitmeden tamamlanacağını söyleyerek şöyle devam etti;

 “Hacılarımıza yeni bir şantiye eklemiş bulunuyoruz. Özkaya ailesinin kıymetli evlatları, kardeşi ve kıymetli eşinin işbirliği ile Halit Özkaya Kütüphanesi’ni inşa ediyoruz. Burası yaklaşık 1000 metrekarelik bir alana son derece modern ve son derece konforlu çalışma alanlarının bulunduğu öğrencilerimizin gerek toplu, gerekse bireysel olarak çalışabilecekleri bir kütüphane olacak.”

Son derece modern dizayn edilmiş bir projenin protokolünü imzaladıklarını belirten Başkan Özdoğan, “Yapılan çalışmamızla birlikte inşallah önümüzdeki günlerde temel atma aşamasına gelinecek ve yaz bitmeden ilçemize bir güzellik daha kazandırmış olacağız.” dedi.

Başkan Özdoğan, bir taraftan 15 Temmuz Şehitler Parkı bir taraftan Halit Özkaya Kütüphanesi bir taraftan da var olan Kadın ve Gençlik Merkezi ile 30 bin metrekarelik alanın devamındaki sosyal alanlarında artırıldığını söyledi. Özdoğan, hizmetlerin Hacılar halkının yaşam kalitesine katkı vereceğinin altını çizerek yapılan eserin Hacılar ve Kayseri halkına hayırlı olması temennisinde bulundu.

Kaynak: Editör: HACILAR HABER GAZETESİ
Etiketler: HALİT, ÖZKAYA, KÜTÜPHANESİ, YAPIMINA, BAŞLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı