sanalbas<meta http-equiv=
Yazı Detayı
30 Temmuz 2019 - Salı 11:29 Bu yazı 518 kez okundu
 
ÖZDOĞAN; “KURUMLAR, KURALLARI İLE YAŞAR”
AHMET TANDOĞAN
 
 
Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan'la yaptığımız kısa sohbette, ilçenin sorunları ve çözüm yolları konusunda yapılan çalışmaları gazetemiz genel yayın yönetmeni Ahmet TANDOĞAN'a değerlendirdi. 
Başkan Özdoğan birçok konuyu değerlendirirken samimi öz eleştirilerde de bulundu. Önceki dönemde en çok eleştirilen konulardan olan “Hacılar Belediye Başkanlığı tek işi olmalı” eleştirilerini dikkate aldığını belirten Özdoğan; “Benim tek işim Hacılar Belediye Başkanlığı, bütün mesaimi Hacılar halkı ve Hacılar'ın sorunlarını çözmek için harcıyorum, harcamaya da devam edeceğim. İşimiz çok yoğun, bunun üstesinden de geleceğimize inanıyoruz. Bizler yönetim olarak samimiyet ve gayretle çalıştığımız sürece, ilçe halkımızın da bizlere her türlü desteği vereceğinden eminim. 
  Ben her ne kadar önceki dönemde belediyenin içinde olsam da, seçim sürecinde sahada halkımızla birebir yaptığımız istişarelerde bizlerin nasıl bir yönetim sergilemesi gerektiği yönünde birçok fayda sağladı. Özellikle vatandaşlarımızın ne kadar samimi olduklarını ve samimi bir şekilde sorunlarına yaklaşıldığı ve yapılacak, yapılamayacak konuları izah ettiğimiz zaman çok anlayışla karşıladıklarını gördüm. 
Bunun içinde çeşitli çalışmalarımız var, ama ben bu sürece bütün Hacılar insanının destek vermesi ve fikirlerin ortaya konularak bir yol haritası çizilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bizler gerekli çalışmaları yapıyoruz, ama buna bütün halkımız sahip çıkmalı.
  En çok şikâyet gelen konulardan bir tanesi de, bir işi için belediyeye gelen vatandaşlarımızın anında başkanla görüşememelerinden dolayı yapılan şikâyetler. Bu konuda bütün personelimize vatandaşların sorunlarının çözümü konusunda azami dikkat gösterilmesi için gerekli talimatları verdim. Ama bizi üzen aniden belediye gelen ve benimle sorununu görüşmek isteyen vatandaşlarımızın daha önceden belirlenen ve randevulu programlarımız sebebi ile burada beklemek zorunda kalmaları, bunun olmaması için elimizden gelen gayreti göstersek de bazı aksaklıklar yaşanmaktadır. Vatandaşlarımızdan ricam, gelmeden önce telefonla bilgi alarak gelirlerse kendileri beklemek zorunda kalmazlar. Bizlerde sorunların çözümünde daha fazla zaman harcama imkânı buluruz. 
Seçim sonrası da vatandaşlarımızla bir araya gelmeye devam ettik. Bundan sonrada bu çalışmalarımız devam edecek ve vatandaşlarımız başkanlarının her zaman yanlarında olduğunu bilecekler.
  Özdoğan, kurumlar kendi içlerinde yaşayan ve kuralları olan yerlerdir. Buralarda işlerin düzenli olarak yürütülmesi için herkesin belediyenin kurallarına uyarak makamın saygınlığını koruyacak şekilde hareket etmesi gerekir.
Bir kurumun itibarı her şeyden önce gelir. Bunu sağlayamazsak burada işlerin düzeninin sağlanması imkânsız hale gelir. Ben ve meclis üyelerimiz başta olmak üzere, memurundan işçisine bütün personelimiz ve çalışma arkadaşlarımızla kurumun itibarını zedeleyecek her türlü olumsuz hareketten kaçınmalıyız. Ben buna azami dikkat göstermekteyim, yaşanan bazı olumsuzluklarında en kısa zamanda çözüleceği kanaatindeyim. Çünkü hepimiz burada gelip geçiciyiz, Allah nasip ederse süremiz 5 sene ama buralar bizden sonraki nesillerin bizlere emaneti. Bizler bu kurumların saygınlığını zedelersek gelecekte daha vahim kural ihlallerinin önünü açmış oluruz. Bu sebepten makamın itibarını zedeleyecek hiçbir olumsuz harekete izin vermem söz konusu olamaz. Hizmet önce Allah rızasını kazanmak sonrada vatandaşların duasını almak için yapılır, bende bunun için çalışıyorum ve çalışmalarımı da bu yönde sürdürmeye devam edeceğim. Dedi.
 
Etiketler: ÖZDOĞAN;, , “KURUMLAR,, KURALLARI, İLE, YAŞAR”,
Yorumlar
Haber Yazılımı