sanalbas<meta http-equiv=
Haber Detayı
24 Şubat 2018 - Cumartesi 07:25 Bu haber 5266 kez okundu
 
ZİNDE GENÇLİK UFKA YOLCULUK YARIŞMASI KAYITLARINA DEVAM EDİYOR
Zinde Gençlik Kulübü yarışmayı tanıtmak ve katılmak isteyen vatandaşlarımızın
Kültür Haberi
ZİNDE GENÇLİK UFKA YOLCULUK YARIŞMASI KAYITLARINA DEVAM EDİYOR

 

Zinde Gençlik Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ufka Yolculuk yarışmasının tanıtım ve kayıtlarına devam ediyor. Yarışmanın bu yılki konusu sünnet olmadan ümmet olmaz. Hacılarda ÇAKÜD bünyesinde faaliyet gösteren Zinde Gençlik Kulübü yarışmanın, Hacılar bölümünü organize etmekte. Zinde Gençlik Kulübü yarışmayı tanıtmak ve katılmak isteyen vatandaşlarımızın kayıtlarını gerçekleştirmek için, Hacılar meydanında Cuma günü bir stant açarak tanıtım yaptı.  Yarışma hakkında açıklama yapan kulüp yöneticileri, Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarının 6'ncısı, “Kur'an ve Sünnet Bütünlüğü” konulu ve “Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz” temasıyla 3 dil ve 11 ayrı kategoride düzenlenecek 6. Ufka Yolculuk Kültür Yarışması'nın 13 Kasım 2017 tarihinde başlayan kayıtları, 04 Mart 2018 tarihine kadar devam edecek.  Yarışmada 7'den 70'ine 8 milyar insanlığın istifadesine sunulacak.
Engelliler ve mahkûmların katılabildiği yarışma 11 (onbir) farklı kategoride yapılacak. A, B, C, D, E, F ve I Kategorileri Türkçe dilinde, G, H ve K kategorileri Arapça dilinde, J Kategorisi ise İngilizce dilinde olacak. Her kategori sorularının ayrı hazırlanacağı yarışma; A Kategorisi (10 yaş altı), B Kategorisi (10-14 yaş), C Kategorisi (14-19 yaş), D Kategorisi (19-30 yaş), E Kategorisi (30 yaş üstü), F Kategorisi/İhtisas Kategorisi (Resmi veya fahri din görevlileri),  (imamlar, müezzinler, Kur’an kursu hocaları, vaizler vs.), G Kategorisi (Arapça 18 yaş altı), H Kategorisi (Arapça 18 yaş üstü), I Kategorisi (Türkçe online),  J Kategorisi (İngilizce online), K Kategorisi (Arapça online) olmak üzere 7'den 70'ine 8 milyar insanlığın istifadesine sunulacak.
www.ufkayolculuk.com internet sitesinden ücretsiz başvuruların yapıldığı yarışmanın yazılı sınavı 8 Nisan 2018 tarihinde yapılacak. Yarışmaya sınıflardan bağımsız olarak www.ufkayolculuk.com sitesi üzerinden I (Türkçe online) Kategorisinde 8 Nisan 2018 saat: 10.15'de (TSİ), J (İngilizce online) ve K (Arapça online) Kategorilerinde 15 Nisan 2018 saat: 11.00 ve 18.00'de (UTC) yapılacak.
Yarışmanın A, B, C, D, E, F, G, H kategorilerinde birinci olanlar 2 Umre Seyahati + 2 bin 500 lira veya 2 Dosta Yolculuk + 2 bin 500 lira, ikinci olanlar 2 Umre Seyahati + bin 500 lira veya 2 Dosta Yolculuk + bin 500 lira, üçüncü olanlar 2 Umre Seyahati + 500 lira veya 2 Dosta Yolculuk + 500 lira ödüllerine hak kazanacak. Bu kategorilerde 4. - 10. olanlara ve I, J, K kategorilerinde ilk üçe girenler ise tablet bilgisayar ödüllerini kazanacak. Samsun ilinde genelinde dereceye girenlere (A, B, C, D, E, G ve H kategorilerinde 1.lere 1000 TL, 2.lere 750 TL, 3.lere 500 TL 4-5.lere Çeyrek Altın 6-10.lara Gram Altın olarak ödülleri dağıtılacak.
"Kur'an ve Sünnet Bütünlüğü” konusu ile Kur’an ve Sünnet ’in ayrılmaz bir bütün olduğunu anlamak, Kur’an-ı Kerim’i daha iyi anlayıp yaşamak tüm dünya Müslümanları için önemli olduğunu ifade eden, Zinde yetkilileri  " İnsanın hayatını şekillendirmesinde Kur'an ve Sünnet çok  önemli bir kaynaktır. Bu yıl 6’ıncısı organize edilecek olan Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması ile toplumun her kesimini Allah’ın son mesajı ile buluşturacağız. Gayemiz, Kur’an’ı anlayarak okuma konusunda farkındalık ve kamuoyu oluşturmanın yanında okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine, insanlarımızın sahih kaynaklarla buluşmasına bir nebze de olsa katkı sağlamak olacaktır." diye konuştu. Bu yarışmaya katılmak isteyen vatandaşlarımız Hacılar ÇAKÜD derneğinden yarışmaya kayıt olarak kitaplarını buradan alabilirler dedi. Yapılan tanıtımlara vatandaşla büyük ilgi gösterirken Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici’de çalışmalar destek verdi.

 

 

Kaynak: Editör: AHMET TANDOĞAN
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı