Haber Detayı
18 Mayıs 2016 - Çarşamba 11:47 Bu haber 4192 kez okundu
 
YÖNETİCİLER İÇİN “ MUHASEBE VE MALİ ANALİZ EĞİTİMİ “ DÜZENLENDİ
Bölge Müdürlüğümüzün organizesinde, bölgemiz genelinde faaliyet gösteren firmaların üst düzey yöneticileri için
Ekonomi Haberi
YÖNETİCİLER İÇİN “ MUHASEBE VE MALİ ANALİZ EĞİTİMİ “ DÜZENLENDİ

Bölge Müdürlüğümüzün organizesinde, bölgemiz genelinde faaliyet gösteren firmaların üst düzey yöneticileri için “ Muhasebe ve Mali Analiz Eğitimi “ düzenlendi.
Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Şaban UZAY tarafından verilen eğitimde; Finansal Tablolar, Muhasebenin Türleri, Muhasebenin İlke ve Kavramları, Muhasebe Verilerinden Yararlanan İlgili Taraflar, Muhasebeye Yön Veren Yasal Düzenlemeler, Türk Vergi Mevzuatı, Tek Düzen Muhasebe Sistemi, Uluslararası Finansal Raporlama, Türkiye’de Muhasebe Standartları, Yeni TTK, Sermaye, Öz Sermaye, Nakit Esası, Tahakkuk Esası, Gelir-Gider, Maliyet, Temel Muhasebe Denklemi, Bilanço, Belgeler ve Kayıt Düzeni, Mizanlar, Dönem Sonu İşlemleri, Amortisman, Finansal Analiz ve sair ilgili konulara değinildi.
Bölge Yönetim Kurulu Üyesi Seyhan ARİFOĞLU, Bölge Müdürü Ali YAPRAK, Bölge Müdür Yardımcısı Adil ÖZHAN ve firma yöneticileri tarafından yoğun bir ilgi takip edilen söz konusu eğitim faaliyetlerine belirlenen program dahilinde devam edilecek.

Kaynak: (HHG) - Hacılar Haber Gazetesi Editör: KADİR ALPASLAN TANDOĞAN
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı