Haber Detayı
17 Eylül 2015 - Perşembe 18:55 Bu haber 3089 kez okundu
 
TAMPONA ASILMAMIZA İZİN VERSEYDİNİZ
AK partinin aday adaylarına baktım. Aday adayı listesinde Hacılardan bir isim göremedim
Siyaset Haberi
TAMPONA ASILMAMIZA İZİN VERSEYDİNİZ

 

Yine bir seçim arifesi bütün partilerde aday adaylığı başvuruları tamamlandı. Hacıları ilgilendirecek adayları aradım, tabi ki öncelikle AK partinin aday adaylarına baktım. Aday adayı listesinde Hacılardan bir isim göremedim. Bakın aday adayı listesi diyorum orada bile kimse aday adayı olmaya cesaret edememiş. Ama bu seçimde aday olmak isteyenler için büyük bir fırsattı cesur bir Hacılarlı çıkıp ta şunu diye bilirdi. Arkadaş bu parti kurulalı kaç yıl oldu 14 yıl peki, kaç yıldır iktidarda 14 yıl peki, Hacılarda 12 yıldır belediye başkanı hangi partiden AK partiden, Hacılara devlet tarafından çakılan çivi var mı? Yok, peki yapılan bütün seçimlerde her zaman Hacılardan rekor kıran parti hangisi AK parti, AK partinin şimdiye kadarki listesine baktığımızda Develi den Bünyan’dan Pınarbaşı’ndan Yahyalı’dan, Tomarza’dan ve hatta Sivas’tan ve Yozgat’tan bile milletvekili çıkartı. Başka partiden hemşerileri aday olduğu halde yine de Ak partiye oy verdi.

 Biz Hacılarlılar’ın başı kel mi de bir milletvekili adayımız olmadı hadi ilk beşi bize layık görmediniz bari 9.sırada olsun adımız geçseydi ne olurdu.

Her halde parti teşkilatı şöyle düşünüyordur, benimde aklımdan geçende bu;

 “Hacılar garanti ne yaparsak yapalım onlar bize verecek, yıllarca hizmet yapmadık her zaman hor gördük, adan sizin kaç oyunuz var Kayseri’de devede kulaksınız dedik yine de oy verdiler.

 Hacılarda sanayici çok partiye maddi destek gerekirse alırız, işimize gelen süre kullanırız ama hiçbir yerde fikirlerini sormaya bile gerek duymayız.  Nasıl olsa oylar garanti.

Eskiden Hacılarda şehre kamyonlar çalışırmış, Hacıların ağaları şoför mahallinde giderler kadında olsa yaşlıda olsa vatandaşlar kasada gidermiş. O zaman yapılanı anlıyorum adam ağa parası var, pulu var, gücü var, şoför mahallinde gidiyor ama şimdi bakıyorum ve akıl tutulması yaşıyorum. Hem parayı verip lüks araç alıyoruz parasını veriyor birde iyisinden şoför tutuyoruz arabanın benzinini ve masraflarını veriyoruz yolculuğa çıkanlarında riske girmemesi için binlerce kişiyle destek veriyoruz. Buna karşılık bırakın arabanın kasasına binmeyi birileri çıkıp ta arkadaşlar partimize yıllarca emek verdiniz, oy verdiniz hadi sizde şuraya sıkışın biraz demek şöyle inceliğini göstermiyorlar. Eskiden araba kasa derlerdi ama bu araç lüks olduğu için bizim tampona bile asılmamıza razı olmuyorlar. Bir seçim daha geldi yine birkaç kişi gelecek yine Hacılarlılar kahramansınız diyecek, yine Hacılardan birkaç partili çıkacak rekor kırdık, yine kıracağız diyecek. Rekor kırarlar mı kırmazlar mı bilemem ama şunu biliyorum artık kimse işini garanti görmesin ve bundan sonra şu parti garanti kazanır bizde burada olalım diğer partiden şu aday nasılsa milletvekili çıkamaz diyerek, sadece iktidar partisinin yanında olayım diyerek kendi hemşerilerine rağmen rekor peşinde koşanlar şunu bilmeli.

 İHANETİN TÖVBESİ OLMAZ                                                                                                                                                                                                  AHMET TANDOĞAN

Kaynak: Editör:
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı