Haber Detayı
15 Ekim 2015 - Perşembe 23:46 Bu haber 2672 kez okundu
 
PROJE TANITIMI VE HACILAR SANAYİ SİTESİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLECEK
Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) tarafından desteklenen 54 Kw'lık Güneş panelinin tanıtımı ve
Yaşam Haberi
PROJE TANITIMI VE HACILAR SANAYİ SİTESİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLECEK


Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, Hacılar Belediyesi tarafından yapılacak olan ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) tarafından desteklenen 54 Kw'lık Güneş panelinin tanıtımı ve Akyazı Mahallesine yapımı tamamlanan Sanayi Sitesi açılış törenini gerçekleştireceklerini söyledi. 
19 Ekim Pazartesi günü saat 12.30'da düzenlenecek törenle Hacılar'da ki kamu kurumları içerisinde ilk defa gerçekleştirilecek olan çatı üstü 216 adet panel ile 54 Kw enerji elde edilecek olan Güneş Panelinin tanıtım programını gerçekleştireceklerini, aynı zamanda Akyazı mahallesinde 1 Milyon 100 Bin TL'ye mal olan ve içerisinde 18 adet işyeri bulunan Sanayi Sitesi'nin açılışını yapacaklarını belirtti. 
"ENERJİ POTANSİYELİ DEĞERLENDİRİLEREK, VERİMLİ KULLANILACAK"
Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, yaklaşık 240 Bin TL'ye mal olacak ve yüzde 75'inin ORAN tarafından desteklenecek olan proje ile Güneş Enerjisi potansiyelinin değerlendirilerek, enerjinin verimli kullanılmasına katkı sağlayacaklarını ifade etti. Başkan Ekici, Kültür Merkezi çatısına uygulanacak 216 adet güneş paneli ile yıllık 71.800 Kw elektrik enerjisi elde edeceklerini söyleyerek, kurulacak olan güneş panelleri sayesinde üretilecek elektrik enerjisi ile kültür merkezinin enerji ihtiyacını karşılayacaklarını üretilecek enerjinin kullanılmayan kısmının elektrik dağıtım şirketine satılması suretiyle belediye bütçesine de katkı sağlanacağını belirtti. 
"HACILAR MODERN SANAYİ SİTESİNE KAVUŞUYOR"
Aynı zamanda 1 Milyon 100 Bin TL'ye mal olan ve içerisinde 18 adet iş yerinin bulunduğu Sanayi Sitesi'nin de açılışını gerçekleştireceklerini belirten Başkan Ekici, bu sayede ilçe içerisinde dağınık olarak hizmet veren esnafın bir arada bulunması sağlanarak, Hacılar'ın planlı gelişmesine katkıda bulunacaklarını söyledi. 
Başkan Ekici, 19 Ekim Pazartesi günü saat 12.30'da Hacılar Kültür Merkezi önünde gerçekleştirilecek olan Sanayi Sitesi açılış töreni ve "Kültür'ün Enerjisi Güneş'ten" projesi tanıtım programına tüm Hacılarlı ve Kayseri halkını davet ettiklerini sözlerine ekledi.

Kaynak: Editör: AHMET TANDOĞAN
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı