Haber Detayı
19 Mart 2019 - Salı 11:46 Bu haber 1963 kez okundu
 
ÖZDOĞAN; İLÇE OLUŞUMUZUN 29. YILINDA 29 PROJE KAZANDIRACAĞIZ
Modern, konforlu, rahat ve çağdaş yaşam koşullarına uygun olarak 901 konutun daha yapımına devam edeceğiz.
Gündem Haberi
ÖZDOĞAN; İLÇE OLUŞUMUZUN 29. YILINDA 29 PROJE KAZANDIRACAĞIZ

Hacılar Belediye Başkan Vekili ve Cumhur İttifakı Ak Parti Hacılar Belediye Başkan Adayı Bilal Özdoğan, İlçeye 5 yılda yaklaşık 70 Milyon Liralık yatırım gerçekleştirildiğini, bu yatırımlarla İlçenin daha modern bir şehir haline dönüşmeye başladığını yeni dönemde de Hacılar’a 29 Proje daha kazandıracaklarını söyledi.

Göreve geldikleri günden bugüne kadar Hacılar Halkına, Hacılar’ın bir evladı olarak tüm gayretleriyle hizmet etmeye çalıştıklarını, beş yılda Hacılar’a 70 Milyon Liralık yatırım gerçekleştirildiğini, bu yatırımlarla İlçenin daha modern bir şehir haline dönüşmeye başladığının altını çizen Belediye Başkan Adayı Özdoğan, “Geçtiğimiz 5 yılda Belediye Başkan Yardımcılığı ve son 7 ayda da başkan vekilliği görevini yürütmekteyim. Biz Doğan Ekici Başkanımla birlikte uzun yıllar AK Parti çatısı altında gönül birliği içerisinde olduk. Başkanımızın canı tezliğiyle çok güzel bir ivme yakaladık ve çok güzel işler yapmayı başardık. Ekibimizle uyum içerisinde çalıştık. Hem birbirimizi hem de halkımızı iyi anlamaya gayret gösterdik. Bu gayretlerin de yatırıma dönüştüğüne inanıyorum. Ekibim ile birlikte sürekli sahada olan bir kişi olarak, ilçemizin ve vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını biliyor ve bu doğrultuda çalışmalar yürütüyoruz. Elimizdeki gerçekçi mali yapıya uygun olarak gerçekleştirilebilir, ayakları yere basan projelerimizi belirledik. Hemşerilerimizin teveccühü ile yeni dönemde Hacılarımıza, İlçe oluşumuzun 29. Yılında 29 Proje kazandırarak, modern Hacılar’ın inşasına, hız kesmeden devam edeceğiz. Göreve geldiğimizde ilk işimiz kurumsallaşmak olacak. Bir diğeri ise gönül belediyeciliği olacak. Bir taraftan sosyal belediyecilik açısından gönüllere dokunan, bir taraftan da Hacılar’ın imarını devam ettirecek olan projelerimizden bahsedecek olursak;

 

 

 

 

 

 

KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ

Modern, konforlu, rahat ve çağdaş yaşam koşullarına uygun olarak 901 konutun daha yapımına devam edeceğiz.

Hacılar Aşağı ve Orta Mahallede yürütülmekte olan Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 200 konutun yapımı 16 ayda tamamlanmış ve vatandaşlarımız sıcak yuvalarına yerleşmişlerdir. 1. Etap 200 konuta ilave olarak modern, konforlu, rahat ve çağdaş yaşam koşullarına uygun olarak 901 konutun daha yapımına devam edeceğiz.

Ayrıca Kentsel Dönüşüm alanımızda yaptığımız konutlara ilaveten farklı kullanım özelliklerine sahip 6 adet yeni park yaparak halkımızın kullanımına sunacağız. Burada 1.000 m² olan yeşil alanı 56.000 m²’ye çıkartacağız. Alandaki yol, otopark ve kamusal alanlar toplam 70.000 m²’ye ulaşmış olacak. Toplam yatırım bedeli bugün 200 Milyon TL olan Hacılar Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında, 4 Bin m² arsa üzerine 2.450 m² kapalı alana sahip 24 derslikli eğitim tesisi, 8.200 m² arsa üzerine yaklaşık 17.500 m² kapalı alana sahip ticaret alanları, 4.500 m² arsa üzerine yaklaşık 2.700 m² kapalı alana sahip Kaymakamlık ve Belediye binası yapılacaktır.

FUTBOL SAHASI VE TESİS YAPIMI

Hacılar’a modern futbol sahası kazandıracağız.

İlçemiz Akyazı mahallesinde bulunan futbol sahasını yenileyip, buraya modern bir saha ve tesis yapacağız. Böylece yeni dönemde ilçemize yakışır bir futbol sahası, başta temsilcimiz Hacılar Erciyesspor ve tüm spor camiasına hediye edilmiş olacaktır. Bu doğrultudaki çalışmalarımız devam etmektedir.

HACILAR MEYDAN DÜZENLEME PROJESİ

Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında ilçemizin meydanı yeniden düzenlenecek.

Meydan Projesi kapsamında 15 Temmuz Şehitler Parkı yeniden düzenlenecek ve 25.000 m² alana Sahip çağdaş, ferah, ticaret sirkülasyonunun yoğunlaşacağı, içerisinde yaklaşık 400 araçlık otopark bulunan kamusal alan yapılarak halkımızın daha yeşil ve modern bir meydana kavuşması için çalışmalar yapılacaktır.

KIZILTEPE MİLLET BAHÇESİ PROJESİ

Kızıltepe Mevkiinde, 120 dönümlük MİLLET BAHÇESİ oluşturulacak.

Belediyemiz tarafından imar planı tamamlanan ve Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisince 2018 yılında onaylanan, Kayseri ve Erciyes manzarasına hâkim, Kızıltepe Mevki’inde 120 dönümlük alanda halkımızın, aileleri ile birlikte piknik yapabilecekleri ve dinlenebilecekleri MİLLET BAHÇESİ’ni oluşturacağız.

 

ÇOK AMAÇLI SOSYAL TESİS PROJESİ

İlçemize çok amaçlı modern bir sosyal tesis kazandırılacak.

Cuma Pazarı’nın dışındaki günlerde de farklı amaçlar için kullanılabilecek, çatısı, aydınlatması, otoparkıyla hem esnafımıza hem vatandaşlarımızın rahat ve huzurlu bir ortamda alış veriş yapabileceği çok amaçlı modern bir sosyal tesisi ilçemize kazandıracağız.

11 NOKTALI ONLİNE İZLEME SİSTEMİ PROJESİ

İlçemiz, online izleme sistemi ile donatılacak.

Emniyet Müdürlüğü tarafından İlçemizin güvenliği adına hizmete alınan MOBESE sistemine ek olarak, Hacılar Belediyesi’nin 11 noktaya kuracağı kameralarla, ilçe genelinde oluşabilecek ihtiyaçlara kısa zamanda müdahale edebilmek için online izleme sistemi faaliyete geçirilecek. Aynı zamanda şehir dışı ve yurt dışında yaşayan hemşerilerimizde ilçemizi canlı olarak izleme fırsatı bulacak, hasret gidereceklerdir. 

YÜKSEKOKUL PROJESİ

Hacılarımıza yüksekokul kazandırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Hacılar Belediyesi olarak bu kapsamda İlçemiz sınırlarında Meslek Yüksek Okulu yapılması için Kayseri Üniversitesi ve Kayseri Organize Sanayi Bölgesi ile işbirliği yapılmaktadır. Belediye olarak, gençlerin meslek edinmelerine katkıda bulunmak amacıyla gerekli çalışmalara başlanmış olup yeni dönemde neticelendirilecektir

PARKLARIN SOSYAL DONATILARININ İYİLEŞTİRİLMESİ

Halkımızın vakit geçirebileceği ve spor yapabileceği, çocuklarımızın oyun oynayabileceği yeni parkların yapımına devam edilecek.

Geçtiğimiz dönemde, 21 bin m² alana sahip içerisinde 3 adet mini futbol ve basketbol sahaları bulunan toplam 5 yeni parkın yapımını tamamladık ve halkımızın kullanımına sunduk. Toplamda 52 bin m² olan park alanlarımızı 73 bin m²’ye çıkartmış olduk. Yeni dönemde halkımızın vakit geçirebileceği ve spor yapabileceği, çocuklarımızın oyun oynayabileceği yeni parkların yapımını, mevcut parkların ise yenilenmesini sağlayacağız.

İMAR UYGULAMALARI VE REVİZYON ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİLMESİ

Yaşanılabilir mekânlar ve sürdürülebilir çevre için imar uygulamaları ve revizyon çalışmalarına devam edilecek

Hayat kalitesi yüksek bir Hacılar ve sürdürülebilir çevreyi temin etmek üzere; planlama, yapım, kentsel dönüşüm ve çevre yönetimine ilişkin iş ve işlemleri çözüm odaklı bir anlayışla yapmaktayız. Belediyemiz, vatandaşlarımızın yapılaşma taleplerinin karşılanabilmesine yönelik olarak imar uygulamalarına devam edecektir. Yerleşme ve kentsel teknik altyapıya olanak sağlamak için arazi ve arsa düzenlemesi, parselasyon planları yapımı gerçekleştirilecektir. Böylelikle İmar Planı’ndaki yollar açılarak, okul, ibadet yeri, park, sosyal tesis vb. donatı alanları oluşturulmaya devam edilecektir.

ALT YAPI HİZMETLERİNİN DEVAM ETTİRİLMESİ

İlçemiz halkına konforlu ve modern bir hayat sunmayı hedefliyoruz.

İlçemizde, Kayserigaz tarafından 5 yılda 64 Kilometre doğalgaz boru hattı, Kaski tarafından ise 9 kilometrelik asbestli eski boru hattı sökülerek yerine duktil ve polietilen boru hattı döşenmiş, 2 kilometrelik hatta ise yeni içme suyu borusu ve 6 kilometrelik de kanalizasyon hattı döşenmiştir. KCETAŞ tarafından yaklaşık 10 kilometrelik bir hattın elektrik telleri yer altına alınmıştır. İlçemizin asayiş bakımından güvenliği için de MOBESE kameraları kurularak kullanıma sunulmuştur. Hacılar Belediyesi olarak yeni dönemde de alt yapı hizmetleri yapılacak plan ve programa uygun olarak devam edilecektir.

ASFALT ÇALIŞMALARININ DEVAM ETTİRİLMESİ

İlçemiz halkının yaşamını kolaylaştırmak adına alt yapı ve imar durumuna göre asfalt çalışmalarını sürdüreceğiz

İlçe halkı tarafından yoğun olarak kullanılan cadde ve sokaklar için 5 yılda 120 bin ton sıcak asfalt serimi, 95 bin ton temel malzeme ve 90 bin ton freze kullanılmıştır. Fen İşleri Müdürlüğü’müzün yapmış olduğu plan çerçevesinde alt yapısı tamamlanan cadde ve sokaklarda “Finisher” kullanılarak sıcak asfalt serimine devam edeceğiz.

ARAÇ PARKURUNUN GENİŞLETİLMESİ

Hacılarımıza daha iyi hizmet verebilmek amacıyla, araç parkurumuzu genişleteceğiz.

Geçtiğimiz dönemde gerek Belediyemiz öz kaynakları, gerek Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’mızın katkıları, bunun yanında hayırsever iş adamlarımızın destekleri ile 3 adet damperli kamyon, 1 adet çöp toplama aracı, 2 adet cenaze yıkama ve taşıma aracı, 1 adet beko loder iş makinası, 2 adet silindir, 1 adet vidanjör, 1 adet çekici ve semitreyleri araç filomuza eklemiştik. Önümüzdeki dönemde de vatandaşlarımıza en iyi hizmeti verebilmek amacıyla araç parkurumuza ihtiyaçlar doğrultusunda yeni araçlar almaya devam edeceğiz.

YAŞLILARIMIZA DESTEK PROJESİ

Yaşlılarımıza Destek Projesi’ni uygulamaya başlayacağız.

İlçemizde yaşayan bakıma muhtaç bireylerin günübirlik ihtiyaçları karşılanacak. Yaşlılarımıza kişisel temizlik ve bakım hizmeti sunulacak.

BİRLİK VE BERABERLİK BULUŞMALARI

Birlik ve beraberlik buluşmaları ile milletçe birliği, bir arada olmayı ve bütünlüğü yaşayacağız. Daha müreffeh ve huzurlu bir gelecek için yeni dönemde halkımızla birlikte nice adımlar atacağız. Bu sayede bir arada yaşayan vatandaşlarımız, birbirine sımsıkı bağlar kurmuş olacaktır. Beka kaygısı olmayan, yüklerinden kurtulmuş, geleceğe güvenle bakan bir Hacılar’da, hızlı bir gelişim dönemi de başlamış olacaktır.

İTFAİYE MÜFREZESİ YAPIMI

Hacılar itfaiye müfrezesinin yapımı gerçekleştirilecek

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesinin ilçemizde meydana gelebilecek doğal afet, yangın ve acil durumlara daha hızlı ve etkili müdahalesini sağlamak amacıyla Hacılar İtfaiye müfrezesinin yapımı planlanmaktadır. Yeni dönemde projenin gerçekleşmesi için gerekli çalışmalar yapılacaktır.

HÜRMETÇİ SAZLIĞI VE DOĞAL YAŞAM ALANININ TURİZME KAZANDIRILMASI

Hürmetçi Sazlığı ve etrafındaki alanlar turizme kazandırılacak

Hürmetçi Sazlığı, Ramsar kriterlerini taşımasından dolayı “Uluslararası Öneme Sahip Sulak Alan” olarak tanımlanmıştır. Avrupa, Asya ve Afrika kuş göç yolu üzerinde bulunmasından dolayı da dünya ölçeğinde küresel öneme sahiptir. Yılkı atlarının, bölgede üremesi ve barınması alanın önemini daha da artırmaktadır. Bölgenin bu doğal yaşam özelliklerinden dolayı her yıl birçok yerli ve yabancı kuş ve kelebek gözlemcisi, bilim adamı, doğaseverler ile fotoğrafçılar Hürmetçi Sazlığını ziyaret etmektedir. Belediye olarak geçtiğimiz dönemde, sazlığın turizme kazandırılması için konunun muhatapları ile toplantılar gerçekleştirmiş olup çalışmalarımız devam etmektedir.

HER MAHALLEYE MUHTAR EVİ YAPIMI

Muhtarlarımızın hizmet verdikleri alanları daha prestijli hale getirmek amacıyla Muhtar Evi Projesi’ni hayata geçireceğiz.

İlçemizde muhtarlarımız, kendi imkânlarıyla hizmet vermeye çalışıyordu. Muhtarlarımızın hizmet verdikleri alanları daha prestijli bir hale getirmek ve daha verimli bir ortamda çalışmalarını sağlamak için Muhtar Evi Projesi’ni hayata geçiriyoruz.

 

MİLLET KIRAATHANESİ YAPIMI

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı Millet Kıraathanesi Projesi’ni İlçemize taşıyoruz.

İçerisinde kitapların olduğu, bir köşesinde kahvesi, çayı, interneti olan; gençlerin, çocukların ve yetişkinlerin vakit geçirebileceği, öğrencilerin ders çalışabileceği ve böylece ailelerin, gençlerin bütünleşme, birleşme ve birbirlerine sinerji vereceği Millet Kıraathanesi’ni ilçemize kazandıracağız.

KAPALI ÇOCUK OYUN ALANI PROJESİ

Kapalı çocuk oyun alanı projesi ile çocuklarımızın yılın her mevsiminde hoşça vakit geçirebileceği bir mekân oluşturacağız.

İlçemize yapacağımız Kapalı Çocuk Oyun Alanı Projesi ile vatandaşlarımız, sonbahar ve kış aylarında çocukları ile birlikte kaliteli zaman geçirerek, oyun oynayacaklar. 3-14 yaş grubu çocuklar için tasarladığımız Kapalı Çocuk Oyun Alanı ilçemize, önemli bir sosyal alan olarak kazandırılacaktır.

KENT MÜZESİ’NİN KURULMASI

Hacılar kent müzesi ile ilçemizin tanıtımı sağlanacak

Kent Müzesi Projesi ile Hacılar‘ın sosyal, tarihi, kültürel, coğrafi ve ekonomik yapısına ilişkin bilgi, belge, fotoğraf ve malzemelerin sergilendiği, kent hakkında oldukça geniş kapsamlı fikir sahibi olabileceğiniz güzide bir müze olacak.

AÇIK HAVA SİNEMA UYGULAMASI

Bir zamanlar nostaljik bir hatıra olan açık hava sinemasını hacılar’a getireceğiz

Açık hava sinema projesiyle sinemaseverleri, yaz aylarında Hacılar’ın güzel havasında ağırlayacağız. Sezon filmleri, sinema tarihinin eskimeyen klasiklerini ailenizle beraber izleyebileceksiniz. İlçemiz meydanında kurulacak olan açık hava film gösterimleri ile yaz mevsiminin en keyifli aktivitelerinden birinin tadını çıkaracaksınız.

ARAZİ GÜNEŞ ELEKTRİK SANTRALİ PROJESİ

Hacılar’a 1 MWp GES kazandıracağız

GES(Güneş Enerji Sistemi) bakımından avantajlı bir konumda bulunuyoruz ve bundan da en iyi şekilde yararlanmak istiyoruz. Bununda ilk çalışmasını Şehit Polis Ahmet Cihan Kilci Kültür Merkezi’nde yapmış ve belediye bütçemize katkı sağlamıştık. Yeni dönemde projemizi hayata geçirerek daha geniş kapsamlı enerji üretmeye başlayacağız. Bu sayede temiz enerji üretecek tesisimizle çevreyi de korumuş olacağız.

 

ERCİYES YOLU ÜZERİ YÖRESEL SATIŞ YERİ PROJESİ

Yöresel ürün satış yeri kurulacak.

İlçemiz sınırları içerisinde yer alan yerel üreticilerin, halkla daha uygun alanlarda buluşmasını sağlayacak ve Erciyes’e gelen ziyaretçilerle birçok vatandaşın ihtiyaçlarını üreticiden karşılayabileceği, “Yöresel Ürün Satış” yerleri yapılacaktır.

 

DAHA YEŞİL BİR HACILAR İÇİN ‘HACILAR ORMANI’ PROJESİ

Daha yeşil bir hacılar için ‘hacılar ormanı’ oluşturacağız.

Vatandaş olarak yeşil dokuyu, doğayı korumak hepimizin görevidir. Biz o inançla yaşıyor, doğaya sahip çıkmak ve çevrenin sürdürülebilirliğini sağlamak adına her türlü desteği vereceğiz. Bu kapsamda Hacılar Ormanı’nı oluşturacağız.

İLÇEMİZDE TARIM, HAYVANCILIK VE BAĞCILIĞIN DESTEKLENMESİ PROJESİ

İlçemizde tarım, hayvancılık ve bağcılık desteklenecek.

165 km² alana sahip ilçemizin büyük bir kısmında tarım, hayvancılık ve bağcılık açısından uygun alanlar bulunmaktadır. Bölgemizde ki bu bağcılık potansiyelini değerlendirilecek bir çalışmayla ilçemizin tarım ekonomisine katkısı olacağına inanmaktayız. Bağın tesisi, bakımı, üretimi, hasat, pazarlama ve değerlendirme halkaları birbirine uyumlu olarak organize edilecek ve bu sayede de ilçemiz bağcılığı için iyi bir atılım yapılmış olacaktır. Hacılar Belediyesi olarak tarımda ileri teknolojiye dayalı üretim yapılabilmesi için ilgili kurumlarla işbirliği içerisinde gerekli çalışmaları yürüteceğiz. Bu amaca bağlı olarak da hayvancılık açısından önemli bir konumda olan Hürmetçi ve Karpuzsekisi’nde yaşayan üreticilerimizin ürettiği yöresel ürünlerin tanıtımı için çalışmalar yürütülecek.

BAL ORMANI’NIN KURULMASI PROJESİ

İlçemiz halkına yeni bir gelir kapısı oluşturmak için bal ormanı kuracağız

İlçemizde bal üretimini artırmak ve vatandaşlarımıza yeni bir gelir kapısı oluşturmak için Bal Ormanı Projesi’ni hayata geçireceğiz. Bal Ormanı için akasya, defne, ıhlamur, biberiye, kekik, adaçayı ve lavanta türlerinde dikim yapılacak. Bölge arıcılığının desteklenerek organik bal üretimine büyük katkı sağlayacak olan proje kapsamında binlerce fidanın toprakla buluşturulmasını sağlayacağız.

 

 

 

 

ERCİYES TURİZM YOLU DÜZENLEME PROJESİ

Hacılar – Erciyes yolu genişletilecek

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından projelendirilen 8,3 km uzunluğundaki Hacılar – Erciyes yolu genişletme projesi Hacılar İlçesi sınırları içerisinde (Mezarlık) Hisarcık Caddesi yol ayrımından başlayıp, Melikgazi İlçesi sınırları içerisinde Erciyes – Hisarcık yol ayrımında son bulmaktadır. Proje sayesinde mevcut Erciyes – Hisarcık yolunun trafik yoğunluğu azaltılarak. Hacılar Kapı Giriş Noktası ile Erciyes Dağı Kış Sporları Turizm Merkezine güvenli ve rahat ulaşım imkânı sağlanmış olacaktır.

GENÇLERE DESTEK PROJESİ

Geleceğimiz için gençlerimize destek projelerini uygulamaya devam edeceğiz.

Gençlerimiz için daha iyi hayat şartları ve yeni fırsatlar sağlamak, kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemek, potansiyellerini ortaya çıkarabilmelerine imkân sağlamak, sosyal hayatın her alanına etkin katılımlarını artırmak amacı doğrultusunda yürüttüğümüz, Gençlik Destek Projelerini uygulamaya devam edeceğiz.

EĞİTİME DESTEK PROJESİ

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın eğitimi için üstümüze düşen görevi fazlasıyla yapmaya gayret edeceğiz.

İlçemizde ortaokul ve lise öğrencilerimize açtığımız ücretsiz kursların yanı sıra yabancı dil eğitimi ve girişimcilik kursları düzenledik. Öğrencilerimiz için sağlanan burslar ve eğitim alanlarının iyileştirilmesi için gerçekleştirilen her türlü projenin hem düzenleyicisi hem de katkı sağlayıcısı olarak içinde bulunduk. Çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları için elimizden gelenin en iyisini yapmak adına çalışmalarımıza devam edeceğiz.

İlçemizi, halkımızla istişare ile birlikte yöneteceğiz. Geçtiğimiz dönemde ilçemize yaptığımız yatırımların, önümüzdeki dönemde yapacağımız yatırım ve projelerimizin ilçemize ve hemşerilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Biz Çalışacağız, Hacılar Kazanacak.” dedi.

Kaynak: Editör: AHMET TANDOĞAN
Etiketler: ÖZDOĞAN;, İLÇE, OLUŞUMUZUN, 29., YILINDA, 29, PROJE, KAZANDIRACAĞIZ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı