sanalbas<meta http-equiv=
Haber Detayı
06 Nisan 2020 - Pazartesi 16:57 Bu haber 938 kez okundu
 
NURSAÇAN HOŞGÖRÜ İÇİNDE BİRLİKTE YAŞAMAYI ÖĞRENMELİYİZ
TAHİR NURSAÇAN “ BERAT KANDİLİ “ DOLAYISIYLA MESAJ YAYINLADI.
Yaşam Haberi
NURSAÇAN HOŞGÖRÜ İÇİNDE BİRLİKTE YAŞAMAYI ÖĞRENMELİYİZ

 

KAYSERİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI TAHİR NURSAÇAN “ BERAT KANDİLİ “ DOLAYISIYLA  MESAJ YAYINLADI.

Bu günler, müstesna ve saygı değer günlerdir. Bu geceler, saygı değer gecelerdir.

Berat, Allah’a ve onun sevgili habibi Hz. Muhammed Mustafa S.A.V.’e dost olma, hakkın ve hakikatin yanında yer alma ve hayra giden yolları aramak demektir.

Doğru bilgiye dayalı ve usulüne uygun olarak yerine getirilen ibadetler, dua ve niyazlar, bizleri Yüce Yaratan’a bağlayarak güven ve huzur ikliminin, birey ve toplum huzurunun güçlenmesine vesile olacaktır inşallah.

İslam’da, Allah sevgisine giden yol insan sevgisinden, Yüce Yaratan’ın eseri olan mahlûkatı sevebilmekten geçer. Sevgi ve saygı olmadan birlik, dayanışma ve kaynaşma olmaz. İnsani ve ahlaki erdemler de, zaten sevgi ve samimiyet zemininde doğar ve gelişir.

Tövbe kapılarının açık olduğu böyle günlerde, fırsatı ganimet bilerek, Allah’ın af ve mağfiretine sığınmalı, O’na layık kul ve ümmet olmaya çalışmalıyız.

Artık, hem insanlık hem ülkemiz adına topyekûn yaşanan manevi kayıplar üzerine yeniden düşünüp, yaşanan huzursuzlukların sona ermesi, doğal afet, salgın, akan kan ve gözyaşının dinmesi, dinimiz, vatanımız ve milletimizin saadeti, huzuru ve selameti için sevgi ve hoşgörü içinde birlikte yaşamayı öğrenmek, öğretmek ve hayata geçirmek için dua ve niyazda bulunmalıyız. Dedi.

Kaynak: Editör: AHMET TANDOĞAN
Etiketler: NURSAÇAN, HOŞGÖRÜ, İÇİNDE, BİRLİKTE, YAŞAMAYI, ÖĞRENMELİYİZ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı