Haber Detayı
21 Ocak 2016 - Perşembe 22:38 Bu haber 7205 kez okundu
 
NEŞET SOMTAŞ
NEŞET SOMTAŞ; TİCARETTE ÖNEMLİ OLAN FARKLI SEKTÖRLERDE LİDER KONUMDA OLA BİLMEKTİR İŞTE BUNU SAĞLARSAK HACILARDAKİ İŞ ADAMLARIMIZ GELCEĞE DAHA GÜVENLE BAKABİLİR
Ekonomi Haberi
NEŞET SOMTAŞ

İlk olarak 1989 yılında Kayseri Yanıkoğlu mahallesinde 20m2 bir dükkanda hizmete başladık. Geçen zaman içerisinde 3 katlı 1000 m2 kapalı alana kurulu yeni hizmet binamızla Haftanın 6 günü saat:08:00 - 19:00 arası değerli müşterilerimizle buluşmanın sevincini yaşıyoruz.
Firmamız bünyesinde 25 deneyimli ve güler yüzlü personelimizle Kayseri ve diğer illerimizin hizmetindeyiz. Firmamız 15 yılı aşkın süredir endüstriyel temizlik sektöründe daima yenilikçi, paylaşımcı ve ileri teknoloji kullanarak sektörde öncü olmayı başarmıştır.
Firmamız Türkiye ve Dünyada sektöründe öncü firmaların distribütörlüğünü yaparak müşterilerimize daha iyi hizmet vermek için gayret sarf etti .15 yılı aşkın bir süredir endüstriyel temizlik alanında faaliyet gösteren firmamızda son beş yılda buna ek olarak endüstriyel mutfak ürünleri satışı yapmaktayız faaliyetlerimizin eksik olan kısmını dünyada ve Türkiye'de sektörlerinde lider olan Endüstriyel mutfak ile tamamlamıştır, Kayseri'de yeni gelişmekte olan endüstriyel mutfak sektöründe Somtaş endüstriyel olarak bu hizmeti en iyi veren kuruluş olmanın gururunu yaşamaktayız. Firmamız oldukça geniş bir müşteri potansiyeline sahip olan sektörümüz deki sanayisinin ve turizminin gelişmesi ile dadada büyük bir pazara sahip olacaktır. Firmamızda toptan ve perakende olarak satış yapmaktayız firmamız 10 bin ürün çeşidi bulunmaktadır. Sattığımız ürünlerin tamamı TSE belgeli ve dünyaca kendini kanıtlamış firmaların ürünleridir
İnoksan mutfak ürünleri, porselen ve yemek takımlarında Hisar Poland Güral ve kırılmaz porselen gurupları semaver ve paşa bahçe ürünleri ile, fabrikalar , hastaneler ,okullar devlet daireleri ve turistlik tesislere hizmet vermekteyiz. . Bayisi olduğumuz bütün firmalar dünyaca ünlü kurumlar ve ürünlerimizim tamamı TSE li kalite bizim olmazsa olmazımız çünkü bizim sektörümüz tamamen insan hayatı ile doğrudan bağlantılı, yaptığımız işin faklı bir sektörde olması beni mutlu ediyor ve zevkle işimi yapıyorum. Sektörümüz daima yeniliklere açık ve devamlı olarak kendini yenileyen bir yapısı var o kadar hızlı bir gelişim gösteriyor ki biz bile bu yenilikleri ekip etmekte zorlanıyoruz. Firmamız orta Anadolu'da da söz sahibi bayisi olduğumuz firmaların aynı zamanda Niğde, Nevşehir, Kırşehir Yozgat bayiliği yapmaktayız. Bu iş sabır isteyen bir iş mutfağın olduğu ve yemek yenen her yerde biz varız.
Hacılardaki sosyal faaliyetler bulundunuz bu konudaki çalışmalarınız ve düşünceleriniz neler
Hacılarlı olmamdan dolayı sporu da seviyorum. İlle de futboldu futbolun dışında bir basketbol sahamız yoktu voleybol sahamız yoktu. Futbolla bir yere kadar geldikten sonra artık sporu da geliştirdik. Derken HADAK kulübü ile ciddi anlamda yardımlaştık. Erciyes'inde bizim yanımızda yakınımızda olmasından dolayı kayak sporu gelişti çocuklarla birlikte bizde kayağı sevmeye başladık. Eşim çocuklarım ailece bu sporu yapıyoruz. HADAK'tan sonra Türkiye Kayak Federasyonunda 8 yıl yönetim kurulu üyeliği yaptım. Türkiye ve yurtdışındaki kayak tesislerinin bir çocuğunu gezdik. İnşallah Erciyes'te onlara yakın onları geçer bir pozisyon alır. HADAK yönetiminde varım aktif olmasa da dağcılık sporunda paylaşacağız bu zirve tırmanışından sonra HADAK'ı tekrar oturup konuşacağız. HADAKa çok emek verdim ilk kurucusu arkadaşlar kadar emeğim çok fazla dağ evinin yapılmasına öncülük ettim iş adamlarımızdan Allah razı olsun desteklerini esirgemediler. Bizim dönemimizde iş adamlarımız bu gibi işlere daha heyacanlı yaklaşmakta idi yapıyorlardı şimdi birazdaha uzak duruyorlar o dönem Hadak başarılı bir kulüptük çünkü 3 tane milli sporcumuz vardı şimdi milli sporcumuz yok.. HADAK'ın şu anda maddi bir sorunu yok başarılı insanlara ve manevi desteğe ihtiyacı var. Ben Hacılara ahde vefamı ödediğimi düşüyorum gerek dernek olarak gerek maddi gerek manevi ben Hacılarda yetişmişim Hacılar çocuğuyum. Hacılara olan vefa borcumu ödüyorum zaten. Ben isterim ki HADAK daha iyi yerlerde olsun sadece HADAK değil diğer kulüplerde öyle olsun ben diğer kulüplere de elimden geldiğince yardım ettim, destek sağladım bundan sonraki dönemlerde sağlayacağım. Bundan sonra ne olur HADAK için diğer kulüplerimiz için elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Çünkü biz oranın evladıyız oradan çıktık Hacılar çocuğuyuz. Babam Hacılarda esnaflık yapmış o paralarla okumuşuz. Çok şükür HADAK'ın iyi yerlere getirdik daha da iyi yerlere gelir inşallah sadece HADAK değil diğer 3 kulübümüze canlandıracağız. Aralarında tatlı bir rekabet olsun güzel başarılar gelsin. 8 sene federasyonda görev aldık. Futboldan sonra en çok bütçeyi biz harcadık. Ben cebime federasyonun bir kuruşunu koymadım. Biz ilk toplantımızda dedik ki bizim paraya falan ihtiyacımız yok federasyonun vereceği 150-200 lira o günün parasıyla yönetim olarak köşeye koyuyorduk ve sporculara kayak malzemeleri alıyorduk. Bu gönüllülük işi. Hacılarda bir iş yapılacaksa el birliği ile gönüllülük esas alınarak yapılacak. Şuanda her şeyimiz var birlik beraberliğimiz yok. O imkânsızlıklarla yapılan birlik beraberlik bu kadar imkâna kadar rağmen sağlanamıyor.

Kaynak: Editör: KADİR ALPASLAN TANDOĞAN
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı