Haber Detayı
13 Ağustos 2015 - Perşembe 09:47 Bu haber 2483 kez okundu
 
KAYSERİ OSB'DE YANGIN SÖNDÜRME SİSTEM VE EKİPMANLARINA İLİŞKİN SEMİNER VERİLDİ
Bilindiği üzere , teknolojik değişimlerim çok hızlı yaşandığı , yeni ürünlerin değişik makine ve araçların günlük yaşantımıza girdiği günümüzde yangın riski
Yaşam Haberi
KAYSERİ OSB'DE YANGIN SÖNDÜRME SİSTEM VE EKİPMANLARINA İLİŞKİN SEMİNER VERİLDİ

Bilindiği üzere , teknolojik değişimlerim çok hızlı yaşandığı , yeni ürünlerin değişik makine ve araçların günlük yaşantımıza girdiği günümüzde yangın riski ve kaynakları da artmakta , gerçekleşmesi halinde insana ve çevresine çok büyük boyutlarda kayıplar vermektedir. 
Bu kayıpların önlenebilmesi ve azaltılabilmesi için uzman ekiplerince yangın riskinin ortadan kaldırılmasına yönelik olarak teknolojik gelişmeler başta olmak üzere endüstriyel alanlarda bulunması gereken yangın söndürme ürün / ürünlerinin bilgilendirilmesi ve tanıtımı amacıyla 12.08.2015 Çarşamba günü saat 14:00 ’da Bölgemiz Konferans Salonu ’nda Uzman Savaş YETER tarafından bir seminer gerçekleştirildi. 
Seminere Bölgemiz Yönetim Kurulu Başkanı Tahir NURSAÇAN , Yönetim Kurulu Üyemiz Şeref Özdemir , Hacılar Kaymakamı Yasin TİKDAĞ , Hacılar Belediye Başkanı Doğan EKİCİ , Kayseri Büyükşehir Başkanlığı İtfaiye Dairesi Başkanı Mustafa Metin KIZILKAN , Bölge Müdür Yardımcılarımız Ali YAPRAK ve Adil ÖZHAN ile bölgemiz , Mimar Sinan ve İncesu Organize Sanayi Bölgelerindeki işletmelerimizin yetkilileri katıldı.
Yönetim Kurulu Başkanımız Tahir NURSAÇAN tarafından , işletmelerimizce yangına ilişkin alınması gereken önlemler , takip edilecek yöntemler , teknolojik gelişme ve değişmeler , karşılıklı işbirliğinin artırılması gibi önemli açıklamaların ardından , Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Mustafa Metin KIZILKAN ve Boydak Holding Yangın Danışmanı Şakir Bİ ’de birer konuşma yaparak , teorik bilgilere ilave olarak pratikte bugüne kadar karşılaşılan bazı konularda katılımcılarla bilgi ve tecrübelerini paylaştılar. 
Seminerin bitimini müteakiben sorulu-cevaplı değerlendirmelere geçildi. Ayrıca salon dışında yangın söndürme ekipmanları üzerinde uygulamalı bir tatbikat gerçekleştirildi.

Kaynak: (HHG) - Hacılar Haber Gazetesi Editör: KADİR ALPASLAN TANDOĞAN
Etiketler:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
KAYSERİ OSB'DE YANGIN SÖNDÜRME SİSTEM VE EKİPMANLARINA İLİŞKİN SEMİNER VERİLDİ
Yorumlar
Haber Yazılımı