Haber Detayı
17 Mart 2016 - Perşembe 18:04 Bu haber 1896 kez okundu
 
Kayseri OSB Başkanı Tahir NURSAÇAN'DAN 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi Kutlama Mesajı
Çanakkale Zaferi, Birinci Dünya Savaşı’nda kahraman askerlerimizin, cihanı hayrete düşüren bir iman
Gündem Haberi
Kayseri OSB Başkanı Tahir NURSAÇAN'DAN 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi Kutlama Mesajı

Çanakkale Zaferi, Birinci Dünya Savaşı’nda kahraman askerlerimizin, cihanı hayrete düşüren bir iman ve kahramanlık destanıdır. Bu zafer, milletimizin, iman ve azminin, metanet ve gücünün açık bir göstergesidir.
Bu savaş sırasında Anadolu’nun farklı farklı kesimlerinden binlerce kişi bu vatan için savaşmaya gelmiştir. Çünkü bu ülkenin her karış toprağının nasıl değerli olduğunu ve geride bıraktıkları aileleri için bunun ne kadar önemli olduğunu bilmektedirler. 
Çanakkale Cephesi'nde kahraman ordumuzun verdiği mücadele yalnızca Türk tarihinin değil bütün dünya tarihinin akışını etkilemiştir. Çanakkale cephesinde alınan galibiyet, dünya ülkelerinin güç dengelerini değiştirmiş, Anadolu topraklarını paylaşım heveslerini yok etmiş, Şanlı Türk Milletinin belirleyici ve yönlendirici gücünü bir kere daha gözler önüne sermiştir. 
Çanakkale Savaşında ortaya konulan ruh, milli mücadelede de kurtuluşumuzun yolunu açmış ve aydınlatmıştır. Çanakkale Zaferinden bir iman ve ahlak destanı yaratan bu millet, en zor şartlarda bile, daima toparlanıp birlik olma kabiliyetine sahip olduğunu göstermiştir.
Çanakkale Şehitleri asla unutulmayacak, Türk Milletinin kalbinde ebedi yaşayacaklardır. 
Çanakkale Zaferi'nin yıldönümünde, tüm imkânsızlıklara rağmen, büyük bir destan yazan, övgülerin en güzeline layık olan ve  ‘Çanakkale geçilmez’ dedirten, bu güzel vatanımız için canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve özlemle yâd ediyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun...
Kaynak: (HHG) - Hacılar Haber Gazetesi Editör: KADİR ALPASLAN TANDOĞAN
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı