Haber Detayı
24 Temmuz 2015 - Cuma 14:29 Bu haber 7997 kez okundu
 
HASAN ALİ KİLCİ BOYDAK ORMANINI MECLİS’E TAŞIYOR
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Hasan Ali Kilci, Boydak Ormanı'nın tahsis iptaline ilişkin
Gündem Haberi
HASAN ALİ KİLCİ BOYDAK ORMANINI MECLİS’E TAŞIYOR

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Hasan Ali Kilci, Boydak Ormanı'nın tahsis iptaline ilişkin bir açıklama yaparak "Bu karar çok yanlış ve haksızdır" dedi.

MHP Kayseri Milletvekili Hasan Ali Kilci, AK Parti iktidarı tarafından önce izni verilen ve sonradan iptaline karar verilen Boydak Ormanı konusunda ortaya çıkan tabloyu büyük haksızlık olarak niteledi. Boydak Holding'in Türkiye ve Kayseri ekonomisine sağladığı katma değerin unutulmaması gerektiğinin altını çizen MHP Kayseri Milletvekili Hasan Ali Kilci, "Boydak Ormanı'nın iptali konusunu Meclis'e taşıyarak ülke ve şehir ekonomisine bu derece önemli katkı sağlayan Boydak ailesine yapılan bu yanlışın hesabını soracağız. Boydak ailesinin yıllardır destek verdikleri AK Parti tarafından haksızlığa uğratılmaları kabul edilemez bir durumdur. Bugüne kadar dikilmiş ağaç sayısı ortalama olarak 430 binlere gelmiş bir ormanı kapatmaya kalkışmak kime, ne kazandıracak? Şehrimizde yaşanan bu anlam verilemeyecek haksızlık ile bir milletvekili olarak sonuna kadar mücadele edeceğim. 1,2 milyon metrekare alan üzerine 7 yıl önce kurulmuş Boydak Ormanı, Kayserimizin oksijen kaynaklarından birisi olmaya devam edecektir" şeklinde konuştu.

MHP Kayseri Milletvekili Hasan Ali Kilci, tartışmaların hedefindeki Boydak Ormanı'na bizzat giderek yapılanları fotoğraflarıyla belgelediklerini kaydederek, "Buradaki detayları da yakın bir tarihte milletimiz ile paylaşacağız" ifadelerini kulland

Kaynak: (HHG) - Hacılar Haber Gazetesi Editör: KADİR ALPASLAN TANDOĞAN
Etiketler:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
HASAN ALİ KİLCİ BOYDAK ORMANINI MECLİS’E TAŞIYOR
HASAN ALİ KİLCİ BOYDAK ORMANINI MECLİS’E TAŞIYOR
Yorumlar
Haber Yazılımı