Haber Detayı
11 Kasım 2016 - Cuma 09:47 Bu haber 3855 kez okundu
 
HACILAR KENTSEL DÖNÜŞÜM SÖZLEŞMELERİ İMZALANIYOR
Bu kapsamda hak sahiplerinden Hasan Pınar, Hacılar Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Özdoğan ile birlikte sözleşmeye imza attı.
Gündem Haberi
HACILAR KENTSEL DÖNÜŞÜM SÖZLEŞMELERİ İMZALANIYOR

Hacılar Belediyesi tarafından hayata geçirilen, Aşağı ve Orta Mahalleler’de 130 dönümlük alanda uygulanacak ve 200 milyon TL’ye mal olacak olan  Kentsel Dönüşüm Projesi’nde hak sahibi vatandaşlarla sözleşmelerin imzalanmasına başlandı.

Hacılar İlçesinin değerine değer katacak Orta ve Aşağı Mahallelerde uygulanacak olan Kentsel Dönüşüm Projesinde anlaşmalara başlandı. Geçtiğimiz günlerde hizmet vermeye başlayan Kentsel dönüşüm ofisine gelerek proje hakkında bilgi edinen hak sahipleri, sözleşmeleri imzalamaya başladı. Bu kapsamda hak sahiplerinden Hasan Pınar, Hacılar Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Özdoğan ile birlikte sözleşmeye imza attı.

Hacılar Kentsel Dönüşüm Projesi’nden çok memnun olduğunu belirten hak sahibi Hasan Pınar, “Eski evimiz çok kötü durumdaydı. İnşallah bu proje ile modern bir konuta sahip olacağız. Katkısı olanlardan Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

Hacılar Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Özdoğan ise, Kentsel dönüşüm projesi bilgilendirme toplantısının ardından hak sahipleri ile anlaşmalara başlandığını belirtti. Özdoğan “Hasan Pınar bey başvurusunu yapmıştı. Bizler de gerekli değerlendirmeleri yaptık. Hak sahibimizi kısmi bir borçlandırma ile üç artı bir şeklinde bir daire sahibi olacak. Kendisine, ilçemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyor, bu projenin gerçekleşmesinde bizlere desteğini esirgemeyen Başta Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki, Ak Parti Gurup Başkan Vekili Sayın Mustafa Elitaş’a, Belediye Başkanımız Doğan Ekici ve Kentsel Dönüşüm Müdürümüz Ersel Elcuman ve ekibine, ayrıca bizlere inanan ve güvenen hacılar halkına buradan teşekkürlerimi iletmek isterim." Dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Başkan Yardımcısı Bilal Özdoğan ve hak sahibi Hasan Pınar Kentsel Dönüşüm Sözleşmesini imzaladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı