Haber Detayı
17 Şubat 2017 - Cuma 16:31 Bu haber 7756 kez okundu
 
HACILAR KAYMAKAMI MUSTAFA TEMİZ; ÖNCELİĞİMİZ EĞİTİM OLACAK
- Haberi
HACILAR KAYMAKAMI MUSTAFA TEMİZ; ÖNCELİĞİMİZ EĞİTİM OLACAK

Hacılar Kaymakamlığına atanan Mustafa Temiz Hacılar hakkındaki düşünceleri gazetemize değerlendirdi. Temiz Hacılar beşinci görev yerim atanmadan öce ilçemizin ismini duymuştum atandıktan sonra araştırma yaptım ilçemizi merkeze yakın bir merkez ilçe olduğunu gördüm. Hacılardaki görevime başlayalı 1 ay oldu bu bir aylık süre zarfında Hacıları ve Hacılar halkını daha yakından tanıma imkanım oldu belediye başkanımız sayın doğan ekici ve Hacılarlı iş adamlarımız, sivil toplum örgütü üyelerimiz vatandaşlarımız bu süre zarfında bizleri ziyaret eden hemşerilerimizin ne kadar misafirperver ve sıcak kanlı olduklarını gördüm.
Hacılar'a buradan baktığımız zaman her ne kadar Mardin'i anımsatsa da zannedersem bu yapıların tarihi bir özelliği bulunmamakta ama Hacılar'ın yeniden imarı konusunda Hacılar belediyesinin başlattığı kentsel dönüşüm projesiyle Hacılar'ın bu görünümünün de en kısa zamanda değişeceği kanaatindeyim Hacılardaki bu manzara değiştiği zaman ilçeni hak ettiği yere geleceği kanaatindeyim.
Hacılar halkı ekonomik olarak iyi bir seviyeye ulaşmış ve hayırseverlikleri ile de tanınan kişiler özellikle ilçede eğitim başta olmak üzere iş adamlarımızın bir çok yatırımının olduğunu gördüm. Son olaraktan Özdemir Grup tarafından ilçemize bir imam hatip lisesi yaptırmak için protokol imzalandı. Hacılar'da eğitim seviyesi oldukça yüksek bunu son yapılan Teog sınavların dada gördük ilçemiz okulları kayseri genelinde başarılar elde etti. Buda gösteriyor ki ilçede hem fiziki hem de eğitim kadrosunun çok iyi olduğu görülmekte bende bunu devamını sağlayarak daha iyi konuma getirmek için çalışmalara yapmaya devam edeceğim. Eğitim ülkemizin olmazsa olmazı ve bir kadro işi ilçemizde bu eğitim kadrosu var, hepimizin amacı da eğitimde daha başarılı olmak bunun içinde çalışmalarımız devam edecek.
Hacılar Erciyes kayak merkezinin çok yakınında bunun da ilçeye olumlu katkılarını olduğu kanaatindeyim ama henüz yeni göreve başladığım için bu konuda yeterli inceleme yapma imkanım olmadı. Ama zamanla Hacılara yapılacak projeler ve bizim yetki alanımızda olan konurlar hakkında neler yapa bileceğimizi daha iyi değerlendirerek gerekli, çalışmalar başlatmayı düşünüyorum.

 

 

 

Mustafa TEMİZ Özgeçmişi 

1980 Yılında Amasya ili Taşova ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Suluova'da tamamladı. 2001 Yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 2003 -2005 Yılları Arasında Vergi denetmen Yardımcısı olarak çalıştı. 2005 yılı şubat ayında Mülki İdare Amirliği mesleğine Çorum Kaymakam Adayı Olarak başladı. Çeşitli staj evrelerinin Ardından Çankırı'nın Atkaracalar ilçesinde Kaymakam Vekilliği Yaptı. Bilgi-görgü arttırma ve İngiliz idari Sistemini tanıma amacıyla gönderildiği İngiltere'de 1 yıl süreyle dil eğitimi aldı, Daha sonra sırası ile Sakarya- Taraklı, Sivas Gölova, Hakkâri-Çukurca,Samsun-Ladik ilçelerinde Kaymakam, 01.09.2013- 24.09.2014 tarihleri ​​arasında da Hakkari Vali Yardımcısı olarak görev yaptı. 30.11.2016 tarih ve 2016/861 sayılı Müşterek Kararname ile İlçemize ataması yapılan Kaymakamımız Sayın Mustafa TEMİZ, 26.12.2016 tarihi itibariyle İlçemizdeki görevine başlamıştır.

Kaynak: Editör: KADİR ALPASLAN TANDOĞAN
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı