Haber Detayı
15 Temmuz 2015 - Çarşamba 18:24 Bu haber 3085 kez okundu
 
HACILAR BELEDİYESİ BAYRAM HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI
Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, yaklaşan Ramazan
Yaşam Haberi
HACILAR BELEDİYESİ BAYRAM HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI

 

Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi Belediye olarak vatandaşların Ramazan Bayramı’nı rahat ve huzurlu geçirmesi için tüm hazırlıkları tamamladıklarını söyledi.

Hacılar halkının huzurlu ve nezih bir bayram geçirmesi için belediye olarak gerekli çalışmaları yaptıklarını belirten Başkan Ekici, “Halkımızın mutlu ve huzurlu bir bayram geçirmesi için belediyemizin birim müdürleriyle toplantı yaparak, gerekli görüşmeleri sağladık. Haftanın 7 günü 24 saat aralıksız çalışmalarını sürdüren temizlik işleri ekiplerimiz, çalışmalarını arefe ve bayram günü de sürdürecek. İlçemizin temizliği, en önem verdiğim konulardan bir tanesidir. Arefe ve Bayram günü en çok ziyaret edilen ilçe mezarlığında da tüm çalışmalarımızı tamamladık, oluşturduğumuz ekipler görevlerinin başında olacak. İlçe genelinde bayram temizliği için tüm ekipler adeta seferber olacak." dedi.

Başkan Ekici Arefe günü geleneksel hale gelen İkindi Duası'nı Diyanet İşleri Eski Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan'ın yaptıracağını belirterek, "Hemşerilerimizin yoğun ilgi gösterdiği Hacılar Cami Kebir ve çevresinde de ekiplerimiz çalışmalarını tamamladı. İkindi namazında bayanların rahatça ibadet edebilmeleri için bayanlar kısmını bariyer ve tentelerle çevirdik." diye konuştu.

Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın Cuma namazına ve bayramlaşma programına katılacağını belirterek, “İlçemizde Bayramlaşma Programı Bayramın birinci günü Cuma namazı sonrası Belediye Düğün Salonunda gerçekleştirilecektir. Birlik ve beraberliğin vesilesi olan bayramlaşma programına tüm halkımızı bekliyoruz. Bu vesile ile hemşerilerimizin Ramazan Bayramını tebrik eder, tüm İslam alemine ve milletimize hayırlara vesile olmasını Yüce Allahtan temenni ederim." diye konuştu.

Başkan Ekici, vatandaşların Ramazan Bayramı süresince 442 37 77 numaralı telefonu arayarak her türlü istek ve taleplerini iletebileceklerini de sözlerine ekledi.

Kaynak: Editör: AHMET TANDOĞAN
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı