Haber Detayı
01 Ekim 2015 - Perşembe 17:58 Bu haber 8387 kez okundu
 
HACILAR’DA EĞİTİM ÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI
Yunus Çepken İlkokulu’nda düzenlenen program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından
Eğitim Haberi
HACILAR’DA EĞİTİM ÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI


Hacılar’da yeni eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla düzenlenen törene, Hacılar Kaymakamı Yasin Tikdağ, İlçe Jandarma Komutanı Suat Haksever, Belediye Başkanı Doğan Ekici, İlçe Emniyet Müdürü Uğur Bayrak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fahri Herdem, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı. 
Yunus Çepken İlkokulu’nda düzenlenen program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar ile devam etti.
Okul Müdürü Seyfettin Çalışkan yaptığı konuşmada velilere seslenerek “Kıymetli velilerimiz çocuklarımızın başarısı, veli, okul ve öğretmen işbirliğine bağlıdır. Sizlerden sorumlu birer veli olarak okullarımızı denetlemenizi, desteklemenizi ve sorgulamanızı bekliyoruz” dedi.
Programda daha sonra kürsüye gelen Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici’de eğitimin önemine vurgu yaptı. Başkan Ekici öğrencilere seslenerek; “Sevgili öğrenciler, eğer başarılı olmak istiyorsanız, öğretmenlerinizi çok iyi dinleyin, ödevlerinizi aksatmayın, derslerinize günü gününe çalışın. Okulun size sunduğu tüm imkanlardan faydalanın. Siz isterseniz okul sizin için bir bilgi hazinesi olur. Bu hazineye ulaşmayı öğrenin. Unutmayın çağdaş uygarlıklar seviyesine yükselmek sadece bilgi sayesinde olur. “diye konuştu. 
Konuşmaların ardından program şiir okunması ve müzik gösterileri ile devam etti. Program öğrencilerin seremonisi ile sona erdi.

Kaynak: Editör: KADİR ALPASLAN TANDOĞAN
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı