sanalbas<meta http-equiv=
Haber Detayı
01 Aralık 2019 - Pazar 19:53 Bu haber 2966 kez okundu
 
HACILAR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE YUSUF AY ATANDI
Yusuf AY, Hadis Bilim dalında Doktora çalışmasına devam etmekte olup Almanca ve Arapça olmak üzere iki yabancı dil bilmektedir.
Gündem Haberi
HACILAR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE YUSUF AY ATANDI

 

İlçemizde uzun süre görev yapan ilçe müftüsü Mehmet Özbek’in kısa bir süre önce tayini çıkmıştı. Diyanet işleri başkanlı tarafından  Felehiye Müftüsü, Yusuf Ay Hacılar Müftülüğüne atandı. 
Hacılar Müftülüğüne atanan Yusuf Ay, 1977 yılında Antalya'nın Kemer İlçesinde doğdu. İlkokulu Kemer'de, İmam - Hatip Lisesini Antalya'da tamamladı. 2001 yılında 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun oldu.
2001 yılında Kırşehir İli Kaman İlçesine bağlı Kızıközü Köyünde İmam - Hatip olarak göreve başladı. Müezzin - Kayyım olarak Kaman İlçe merkezinde görev yaptı. Aynı yıl Diyanet İşleri Başkanlığı Kayseri Eğitim Merkezi İhtisas Kursunu kazandı. 2006 yılında Kayseri Yüksek İhtisas Merkezinden mezun oldu. 2006-2009 yılları arasında Melikgazi İlçe Müftülüğünde Vaiz olarak görev yaptı. Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Hadis Anabilim Dalında ‘Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Yayımladığı Hutbelerdeki Hadislerin Tahrici ve Genel Değerlendirmesi (2001-2004)’ konulu Yüksek Lisansını tamamladı.

2009 yılında Antalya İl Vaizi olarak, Antalya İl Müftülüğü ‘ne atandı. 2010-2012 yılları arasında Berlin Din Hizmetleri Ataşeliği çalışma bölgesinde bulunan Ditib Merkez Camii’nde Din Görevlisi olarak görev yaptı ve Ditib yönetim kurulunda muhasebe görevini yürüttü.

03.01.2013 tarihinde Divriği İlçe Müftüsü olarak Türkiye’de ki görevine döndü. 2014-2018 yılları arasında Hannover Din Hizmetleri Ataşesi olarak görev yaptı. Yerel gazetelerde köşe yazısı yazdı. Gerek yurt içi gerekse yurt dışında yapmış olduğu çalışmalar neticesinde amirlerince ‘Takdir’ ve ‘Teşekkür’ belgeleri ile taltif edildi. Yurtdışı dönüşü 07.10.2018 tarihinde Felahiye İlçe Müftülüğüne atandı. 28.11.2019 tarihinden itibaren Hacılar İlçe Müftülüğü’ ne başlamıştır.
Evli ve 4 çocuk babası olan Yusuf AY, Hadis Bilim dalında Doktora çalışmasına devam etmekte olup Almanca ve Arapça olmak üzere iki yabancı dil bilmektedir.

 

Kaynak: Editör: AHMET TANDOĞAN
Etiketler: HACILAR, İLÇE, MÜFTÜLÜĞÜNE, YUSUF, AY, ATANDI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı