sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
14 Nisan 2020 - Salı 19:53 Bu haber 1544 kez okundu
 
HACILAR’DA MASKE ÜRETİMİ DEVAM EDİYOR
HACILAR KAYMAKAMI HALUK SEZEN HEDEFİMİZ HAFTADA 4 - 5 BİN ARASI MASKE ÜRETMEK
Sağlık Haberi
 HACILAR’DA MASKE ÜRETİMİ DEVAM EDİYOR

 

 · 

Hacılar’da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında vatandaşlara verilmek üzere maske üretimine devam ediliyor.
Maske üretiminin yapıldığı Rasim Çetinkaya Halk Eğitim Merkezi’nde incelemelerde bulunan Hacılar Kaymakamı Haluk Sezen ve Belediye Başkanı Bilal Özdoğan maske üretimi hakkında ilgililerden bilgi aldı.
Maske üretiminden vatandaş adına memnun olduklarını dile getiren Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan yaptığı açıklamada, “Ülkemizin ve Dünyamızın içinde bulunduğu bu virüsle mücadele şartlarında Kaymakamlığımızın ve Belediyemizin iş birliği ile Halk Eğitim Merkezimizde maske üretimine başlamış bulunuyoruz. Bugünler önemli günler. Tarihin not edeceği günler. Vatandaşımızın devletiyle elele olduğu gönül gönüle olduğu günler. Devletimiz vatandaşımızın her zaman yanında oldu. Vatandaşımızda bugün burada gözüktüğü gibi gönüllü olarak kursiyerlerimiz usta öğretici öğretmenlerimiz bu vatan için millet için emeğini esirgemiyor. Sağ olsunlar var olsunlar. İnşallah bu süreci hep birlikte beraberlik içerisinde atlatacağımızdan hiç kimsenin endişesi olmasın. Güzel günler bizi bekliyor diyorum. Emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.
Hacılar Kaymakamı Haluk Sezen ise; “Hacılar ilçemizde küresel salgın (Kovid-19) tehdidine karşı Sağlık Bakanlığımızın tavsiyeleriyle bütün vatandaşlarımızın maske takması önerilmiştir. Bizde ilçe olarak Belediye Başkanlığımız ve Milli Eğitim Müdürümüz ortak çalışmasıyla halk eğitim merkezimizde bu üretime başladık. Sağ olsun 4 usta öğreticimiz ve 7 kursiyerimiz çalışmalarına başladılar. Haftada hedefimiz inşallah 4 - 5 bin arası maske üretip hem kamu kurumlarımıza hem de vatandaşlarımıza ücretsiz bir şekilde dağıtmak. Bunun için ben öncelikle Başkanımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürümüze ve Halk Eğitim Merkezi Müdürümüze teşekkür ediyorum. Bu üretim devam edecektir. Zaman üretim zamanıdır.” Dedi.

 

Kaynak: Editör: AHMET TANDOĞAN
Etiketler: , HACILAR’DA, MASKE, ÜRETİMİ, DEVAM, EDİYOR, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı