sanalbas<meta http-equiv=
Haber Detayı
14 Temmuz 2020 - Salı 10:06 Bu haber 1936 kez okundu
 
HACI ÇEVİKEL’DEN 15 TEMMUZ MESAJI
Kocasinan Belediyesi MHP Grup başkan vekili ve Kayseri Ticaret Odası Meclis Üyesi Hacı ÇEVİKEL
Gündem Haberi
HACI ÇEVİKEL’DEN 15 TEMMUZ MESAJI

 Kocasinan Belediyesi MHP Grup başkan vekili ve Kayseri Ticaret Odası Meclis Üyesi  Hacı ÇEVİKEL 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı yayınladı. Çevikel ; Bu millet tarih boyunca pek çok keskin dönemeçten geçmiş, pek çok ağır imtihanı alnının akıyla atlatmıştır. Bu tarihi vakalarda; millet adına hüküm süren, söz söyleyen kişilerin dirayetli durmaları Türk milletinin de kaderini değiştirmiştir. İstanbul’un fethi nasıl gemileri karadan yüzdürecek ferasete bağlıysa, Kürşad İhtilali; “Çin’e karşı 40 kişiyle de olsa direnelim” diyen cesarete nasıl bağlıysa; 15 Temmuz gecesi gerçekleşen karanlık işgal girişiminin akamete uğraması da MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin duruşuyla alakalıdır.

Bu toprakların gördüğü en alçakça işgal girişimi, en travmatik isyan kalkışması; 15 Temmuz gecesi yaşandı. O zamana dek düşmanın müstevlisine ve eşkıyanın elikanlısını görmüş olan bu memleket; ihanetin yeni bir boyutuyla karşılaştı. O gece; sokaklara inerek kendi halkına namlu doğrultanların, ellerinde Türk devletinin silahları, üzerlerinde Türk ordusunun üniformaları vardı. Bu milletin iradesine, meclisine, evlatlarına 1000 yıl biriktirdikleri kinle birlikte kurşun yağdıranlar; karşılarında yıkılmayacak, aşılmayacak, devrilmeyecek bir duvar gördüler. Bu duvar; Türk milletinin inancı ve inadıydı. Bu güneşi hiç doğmayacak gibi karanlık ve umutsuz görünen gecede dahi milletimize inanç ve heyecan aşılayan şeylerin başında; şüphesiz Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin başından itibaren gösterdiği tavır gelmektedir.

Milliyetçi Hareket Parti’mizin Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin çok isabetli bir tanımla daha baştan teşhisini koyduğu üzere; milletçe karşı karşıya kaldığımız bu şeref yoksunu teşebbüs, özü itibariyle bir haçlı saldırısıdır. Haçı bozguna uğratacak yegâne çözüm ise hilâlin yani Türkiye’nin birliğidir. Bunun için de herkese defaatle çağrılarda bulunulmuştur. İktidarıyla, muhalefetiyle omuz omuza duran ve milli meseleleri uyum içerisinde çözen bir Türkiye; Pensilvanya’da yeni hayaller kuranların da, Kandil’de gündüz düşü görenlerin de kâbusu olacaktır.Dedi

Kaynak: () - KURUM HABER Editör: HACILAR HABER GAZETESİ
Etiketler: HACI, ÇEVİKEL’DEN, 15, TEMMUZ, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı