Haber Detayı
03 Ekim 2015 - Cumartesi 14:18 Bu haber 3977 kez okundu
 
BAŞARIMIZI DAYANIŞMA VE KALİTELİ HİZMETE BORÇLUYUZ
ZAFER OTOMOTİV
Ekonomi Haberi
BAŞARIMIZI DAYANIŞMA VE KALİTELİ HİZMETE BORÇLUYUZ

Zafer Otomotiv; Zafer ve Göksal Çukadar kardeşler tarafından 2001 yılında kuruldu. Küçük bir tamirhane olarak başlayan işletme, işyeri sahiplerinin müşteri size gelmeyecek, siz müşteriye gideceksiniz inancını kendilerine rehber edinerek 50m2 tamirhaneden, 14 yılda birçok sigorta şirketi ile anlaşmalı tamir ve bakım servisi oldular.
ZAFER ÇUKADAR; Hacılar'da bizim dönemimizdeki bir çok yaşıtımız gibi biz de sanayiye çırak olarak başladık. Daha 11 yaşındaydım, eskiden sanayide çıraklık yapmak çok zordu. O zamanki bütün Hacılarlı babalar gibi, babam da kardeşimle beni sanayiye ustama 'eti senin, kemiği benim ' diyerek çırak olarak verdi. Yaşımız küçüktü ama çok çalışmak zorundaydık, ne ailemize şikayet edebilirdik ne de ustamıza karşı bir saygısızlık yapmayı düşünürdük, gece geç saatlere kadar çalışırdık. Bu gün düşünüyorum da üzerimizde emeği olan ustalarımızın hakkını ödeyemeyiz. Onların sayesinde iyi birer sanatkar olduk ve kendi iş yerimizi kurduk. Çıraklık dönemim ve kalfalık dönemim yine 2001 de bitti. Kendi iş yerimi açtım. İş yerimi açtığımda henüz 17 yaşındaydım ve vergi mükellefi olduğumda 18 yaşındaydım . Biz 2 erkek kardeşiz, kardeşim kaportacı ben radyatörcüydüm. Sonra biz birleştik ve 50 m2 olan bir iş yeri tuttuk. Orada birlikte işimize devam ettik. Daha sonra ben askere gittim işletmeye kardeşim devam etti. Ben askerden geldikten sonra kardeşimi askere gönderdim, aynı şekilde ben işyerini devam ettirdim. 2008 yılında birlikte 50 m2 olan işyerimizi 100 m2 ye çevirdik. 100 m2 olan işyerimizde 2 yıl çalıştıktan sonra şu an bulunduğumuz işyerimize 2009 yılında taşındık. 900m2 kapalı alanı olan , her türlü ekip ve ekipmana sahip, geniş kapsamlı çalışan bu işyerimizde 2009 yılından beri müşterilerimize hizmet verip, sektördeki yerimizi korumaya çalışıyoruz. Bir çok sigorta şirketi ile anlaşmalar yaptık. Serviste şu an yaptığımız işler; kaporta, boya ve mekanik. Sigorta şirketleri ile anlaşmalı özel servis hizmeti vermekteyiz.
Başarılı olmamızı öncelikli olarak kardeş dayanışmasına borçluyuz, aile olarak zor şartlarda yaşadık ve o günleri düşünerek sırt sırta verip çok çalıştık. Öncelikle müşteri memnuniyeti önemli oldu bizler için, biz diğer servisler gibi oturalım da iş bize gelsin demedik. Biz müşterilerimize gerçekten hizmet vermeye çalıştık ve çalışıyoruz, kendi bünyemizde kaza müdahale aracımız var. Sigorta şirketleri kaza olduğunda bizi arıyor, biz olay yerine gidip kaza raporlarını tutuyoruz. Ücretsiz çekicimiz var, çekicimizi yönlendirip, kaza yapan aracı taşıyoruz. Aracın kaskosu varsa kaskodan yoksa trafik sigortasından gerekli olan onarımı yapıyoruz. Araç hasarlı olarak servisimize girdikten sonra müşteriye teslim tarihi veriyoruz ve müşteri o tarihte de gelip aracını teslim alıyor. Biz emeğimizi asla esirgemiyoruz örneğin gece saat kaç olursa olsun müşteri aradığında olay yerine gidiyoruz. Bu hizmetleri esirgemeden verdiğimiz için de memnuniyetten doğru, bu sektörde yerimizi aldık.
Hacılar Hakkında düşünceleriniz neler?
Hacılarda da eski samimiyet ve arkadaşlıklar da bugün kaybolma noktasına geldi. Sürekli olarak şehir dışına seyahat ediyorum gezip gördüğüm yerlerdeki güzelliklerin ve imkanların Hacılar da da olmasını isterim. Hacılar da kentsel dönüşüm kapsamında güzel taş binalar yapılabilir , eski yerler restore edilip turizme kazandırabilir yani Hacılar daha renkli daha hareketli hale getirilebilir. Erciyes dağımızın nimetlerinden daha fazla yararlanılabilir. Ayrıca Hacılar da üniversite bölümleri açılabilir bu da Hacılara hareket kazandırır. Hacılardaki sıkıntı şimdiye kadar bir yapılaşma yoktu ama o da aşılıyor. Şimdi bana deseler Hürriyet mahallesinde ev 200 bin Hacılar da 400 bin , ben Hacılarlı olarak Hacılardan almayı tercih ederim. Ama yeter ki istediğim standartlara uygun ailemle birlikte yaşayabileyim.
Hacılar insanı rahmetli Halil Çavuşoğlu Başkanın hakkını ödeyemez.
Halil Çavuşoğlu başkanımız vardı, Allah gani gani rahmet eylesin. Bu başkanımız Hacılar da altın bir dönem başlatmış onun sayesinde birçok çocuk ve genç meslek sahibi olmuştur. O dönemlerde bizim babalarımız Hacılar da keven satarlarmış, Başkanımız Halil Çavuşoğlu otobüsü eski sanayiye ve yeni sanayiye vermiş ve dolayısıyla insanlar ulaşım imkanına sahip olmuş, sabah saat 7:30 da insanlar kalkmış gidecekleri yerlere rahatlıkla gitmiş. Hatta kendisi çocuklarımıza ve gençlerimize referans olmuş ve onları sanayiye çırak olarak başlatmış. Hakkı ödenmez başkanımızın.
Peki , bundan sonraki amacınız nedir?
Bundan sonra ki amacımız; yeni yapılmakta olan oto sanayi sitesinde bir yer aldık, Şubat ayında muhtemelen orası teslim olacak ve oraya geçeceğiz. Orası 1200 m2 kapalı alan üzerine kurulmuş daha modern anlayışla yapılmış bir site ve biz de orada profesyonel kadromuzla ve güler yüzlü hizmet anlayışımızla ve bünyemize katacağımız daha fazla sigorta şirketleri ile müşterilerimize hizmet vermeye devam edeceğiz.

Kaynak: (HHG) - Hacılar Haber Gazetesi Editör: KADİR ALPASLAN TANDOĞAN
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı