Haber Detayı
23 Temmuz 2015 - Perşembe 19:16 Bu haber 3032 kez okundu
 
AMERİKALI ÖĞRENCİLER HACILAR'DA MİSAFİR EDİLİYOR
İşadamı Neşet Somtaş ve Hacılar Belediyesi'nin ortaklaşa yürüttüğü proje ile “Beraber
Eğitim Haberi
AMERİKALI ÖĞRENCİLER HACILAR'DA MİSAFİR EDİLİYOR

İşadamı Neşet Somtaş ve Hacılar Belediyesi'nin ortaklaşa yürüttüğü proje ile “Beraber yaşamak sureti ile dostluk ve arkadaşlık ilişkilerini beraber öğrenmek” prensibi çerçevesinde gençlerin dünya görüşlerini kuvvetlendirmek amacıyla Amerika’dan bir grup öğrenci proje kapsamında Hacılar’a geldi.
40 ülkede faaliyet gösteren The Experiment in International Living Türkiye Ofisi tarafından UNESCO’nun istişaresinde, eğitici ve öğretici programlarıyla, din-dil-ırk ayırımı gözetmeksizin, politika ve kar amaçları gütmeden hazırlanan programın temeli “Bu amaç doğrultusunda muhtelif dış ülkede yapılan lisan ve kültür programları yanı sıra, Türk aile hayatını etüt etmek ve adetleri yaşayarak görmek amacı ile yurt dışından gelen 12 öğrenci geleneksel Türk misafirperverliği çerçevesinde Hacılarlı aileler tarafından ağırlanıyor.
Proje kapsamında Amerika’dan gelen öğrenciler ile ev sahipliği yapan öğrenciler Erciyes'te yapılan çalışmaları yerinde gördüler. 
Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, Erciyes gezisinin ardından öğrencilerle bir araya gelerek, Hacılar ilçesi hakkında bilgiler verdi. 
Başkan Ekici ve öğrenciler daha sonra hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: (HHG) - Hacılar Haber Gazetesi Editör: KADİR ALPASLAN TANDOĞAN
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı