Haber Detayı
17 Haziran 2015 - Çarşamba 23:52 Bu haber 3050 kez okundu
 
KİLİM MOBİLYA TSE´DEN "ÇİFT YILDIZ BELGESİ" ALMAYA HAK KAZANDI...
TSE Çift Yıldız Belgesi almaya hak kazanan Kilim Mobilya
Ekonomi Haberi
	KİLİM MOBİLYA TSE´DEN

TSE Çift Yıldız Belgesi almaya hak kazanan Kilim Mobilya için Kayseri'de düzenlenen belge törenine TSE Genel Sekreter Yardımcısı Doğan Yazar ve firma yetkilileri katıldı.

 

TSE Genel Sekreter Yardımcısı Yazar, yaptığı konuşmasında Tek Yıldız ve Çift Yıldız Belgelendirme faaliyetlerinin sektörlerden gelen talep ve çalışmalar çerçevesinde şekillendiğini belirtti. Yazar bu belgenin standartlar üstü ürün üreten kuruluşlara kendilerini ispatlama konusunda fırsat yarattığını da sözlerine ekledi. Belge töreni Kilim Mobilya'ya  TSE Çift Yıldız Belgesi'nin takdim edilmesiyle son buldu.

 

TSE Çift Yıldız Belgesi, TSE Uygunluk Belgesine sahip kuruluşların ürünlerine Enstitü tarafından yayınlanan Çift Yıldız kriterlerini sağlayabilmesi halinde verilen bir belgedir. Bu belge ile firmalar standardın üzerinde özelliklere sahip olan ürünlerinin tüketicilere ulaşmasını sağlamayı amaçlamaktadır. TSE tarafından belgelendirme faaliyetlerinin başladığı 2014 yılından bu yana 34 firmaya Çift Yıldız Belgesi, 2 firmaya da Tek Yıldız Belgesi verildi.

Kaynak: Editör: AHMET TANDOĞAN
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı